GKS Zawisza - strona nieoficjalna

Historia

Klub piłkarski GKS Zawisza Rożnów powstał w 2003 roku. Jako lokalizacje wybrano duży plac pod zamkiem "dolnym" w Rożnowie. Z początku było samo boisko do gry bez trybun. Do siedzenia służyły jedynie pojedyncze ławki, stąd pojemność "stadionu" wynosiła 1000miejsc, w tym 50 siedzących. Pierwszym Prezesem klubu był Andrzej Pabiś zamieszkały w pobliskim Tropiu. Ekipę Zawiszy trenował wtedy Marek Brotoj. Zawisza pierwszy mecz rozegrała w ramach sparingu na własnym boisku z sąsiednią Victorią Witowice Dolne(obecnie V liga). Wynik był powalający: 16-1 dla Victorii. No ale to był przecież dopiero początek klubu.
GKS rozpoczął walkę o punkty  w sezonie 2003/04 w nowosądeckiej klasie C. Tam nie było wielkiej walki bo i tak było wiadomo że wszyscy na koniec sezonu awansują. Prawdziwa gra zaczęła się dopiero w sezonie 2004/05 w klasie B. Awansować mogły tylko dwie drużyny na 15. Niestety Zawiszy się to nie udało choć zajęła dobre trzecie miejsce. Przewaga pierwszej i drugiej drużyny była zbyt duża. Mimo braku awansu w tym sezonie pojawiło się obok boiska Zawiszy coś jeszcze. Wtedy to właśnie wybudowano trybunę po zachodniej stronie boiska.
Sezon 2005/06 klub z Rożnowa rozpoczął po raz drugi w klasie B. Ta grupa była podzielona tylko na dwie strefy: mistrzowską i spadkową. Na siedem drużyn tabeli cztery awansowały, trzy spadły. Na szczęście Zawisza znalazła się w tej pierwszej. Awansowała z 3. miejsca ze stratą 4 punktów do lidera.  Trenerem był wtedy pan Roman Kraszewski. W tym sezonie nie zagrał już młody, utalentowany piłkarz - Mateusz Orzechowski. Był on za dobry na tą ligę. Wypatrzyła go wtedy druga drużyna Sandecji Nowy Sącz(IV liga). Potem reprezentował I Sandecję w III lidze(obecna II liga). Od sezonu 2008/09 reprezentuje on Częstochowski Raków.
Wracając do Zawiszy Rożnów. W sezonie 2006/07 rozgrywała ona mecze w klasie A. pod wodzą Romana Kraszewskiego. Funkcje prezesa przejął wtedy Krzysztof Rolka. Ten sezon nie należał do udanych. Zawisza zajęła ostatecznie po 26 kolejkach 12 miejsce odnosząc tylko siedem zwycięstw. W kolejnym sezonie (tj.2007/08) nasz klub na 28 kolejek odnotował 13 zwycięstw, 12 porażek i dwa remisy co dało mu 8 miejsce na 15. Obecnie Zawisza gra nadal w klasie A. Druzynę prowadzi B.Wójs a prezesem jest pan Piotr Sztwiertnia. Miejmy nadzieję że ten rok okaże się szczęsliwy i awansujemy do VI ligi.

źródło:                     www.90minut.pl

www.pilka.sadeckie.pl

GKS Zawisza Sokół Stary Sącz
GKS Zawisza 2:3 Sokół Stary Sącz
2012-11-04, 11:00:00

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zyndram Łącko 3:7 Librantovia Librantowa
Zuber Krynica 1:1 Chruślice Nowy Sącz
GKS Zawisza 2:3 Sokół Stary Sącz
LKS Łęka 4:3 Dąbrovia Wielogłowy
Zawada Nowy Sącz 0:2 Dunajec Start Nowy Sącz
Przełęcz Tylicz 6:1 LKS Świniarsko
Jedność Nowy Sącz 3:5 Hart Tęgoborze
Nawoj Nawojowa 5:1 Budowlani Jazowsko

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.